Salta Comfort edition - 251 cm recreational/backyard trampoline
- In Stock
- 271.89€
- Ex Tax: 219.27€
Monthly payment from: 11.88 EUR
- Brand: LTA
- Model: 8719425450742
- Product Code:
- Availability: 5 pcs
- ID: 330001
Fast delivery
| Main | |
| Construction type | Coil spring |
| External diameter | 251 cm |
| Fastener type | Zipper |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame diameter | 3.81 cm |
| Frame material | Steel |
| Height | 2500 mm |
| Jumping mat diameter | 193 cm |
| Maximum user weight | 100 kg |
| Number of legs | 3 leg(s) |
| Number of springs | 48 |
| Placement supported | Outdoor |
| product colour | Black |
| product type | Above ground trampoline |
| Safety net | Yes |
| Safety padding cover | Yes |
| Shape | Round |
| Spring length | 14 cm |
| Surface coloration | Monotone |
| Target audience | Children |
| Top rail coating | Galvanized |
