Salta First Class - 305 cm recreational/backyard trampoline
- In Stock
- 620.95€
- Ex Tax: 500.77€
Monthly payment from: 27.13 EUR
- Brand: LTA
- Model: 8719425453781
- Product Code:
- Availability: 4 pcs
- ID: 360478
Fast delivery
| Main | |
| Construction type | Coil spring |
| External diameter | 305 cm |
| Fastener type | Zipper |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame diameter | 4 cm |
| Frame material | Steel |
| Height | 2580 mm |
| Maximum user weight | 150 kg |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Number of springs | 72 |
| Padding material | PVC |
| Placement supported | Outdoor |
| product colour | Green |
| product type | Above ground trampoline |
| Safety net | Yes |
| Safety padding cover | Yes |
| Shape | Round |
| Spring length | 21 cm |
| Surface coloration | Monotone |
| Target audience | Children |
| Top rail coating | Galvanized |
