Salta Premium Ground - 214 x 305 cm recreational/backyard trampoline
- In Stock
- 349.75€
- Ex Tax: 282.06€
Monthly payment from: 15.28 EUR
- Brand: LTA
- Model: 8719425458373
- Product Code: 5837A
- Availability: 1 pcs
- ID: 398111
Fast delivery
| Main | |
| Construction type | Coil spring |
| External diameter | 214 x 305 cm |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame diameter | 5,8 cm |
| Frame material | Steel |
| Height | 215 mm |
| Maximum user weight | 120 kg |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Number of springs | 76 |
| Padding material | PVC |
| Placement supported | Outdoor |
| product colour | White |
| product type | Above ground trampoline |
| Safety net | N |
| Shape | Rectangle |
| Spring length | 16.5 cm |
| Surface coloration | Monotone |
| Target audience | Children |
| Top rail coating | Galvanized |
| Warnings | Do not jump on the trampoline without adult supervision., Check the condition of the protective net and springs before each use., Make sure the trampoline is properly assembled before use. |
