Salta Techniq Children Freestanding
- In Stock
- 68.93€
- Ex Tax: 55.59€
- Brand: LTA
- Model: 8719425451213
- Product Code: 5121
- Availability: 12 pcs
- ID: 399336
Fast delivery
| Main | |
| assembly required | Yes |
| Compliance certificates | CE |
| Depth | 600 mm |
| Easy to assemble | Yes |
| Frame colour | Black |
| Frame material | Steel |
| Goal net colour | Black |
| Goal net included | Yes |
| Height | 600 mm |
| Material | Polyethylene, Steel, Polyvinyl chloride (PVC) |
| Mounting type | Freestanding |
| Number of anchors included | 2 |
| package depth | 280 mm |
| package height | 850 mm |
| package weight | 8.7 kg |
| package width | 830 mm |
| product colour | Black |
| quantity | 1 |
| Recommended age (min) | 3 yr(s) |
| Recommended gender | Boy/Girl |
| Target audience | Children |
| weatherproof | Yes |
| Width | 1500 mm |
