Trampoline Salta First Class 366 cm black
- In Stock
- 793.75€
- Ex Tax: 640.12€
Monthly payment from: 34.67 EUR
- Brand: LTA
- Model: 8719425453798
- Product Code:
- Availability: 4 pcs
- ID: 355774
Fast delivery
| Main | |
| Construction type | Coil spring |
| External diameter | 3.66 m |
| Fastener type | Zipper |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame diameter | 4,2 cm |
| Frame material | Steel |
| Height | 2710 mm |
| Maximum user weight | 180 kg |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Number of springs | 80 |
| Padding material | PVC |
| Placement supported | Outdoor |
| product colour | Black |
| product type | Above ground trampoline |
| Safety net | Yes |
| Shape | Round |
| Spring length | 21 cm |
| Surface coloration | Monotone |
| Target audience | Children |
| Top rail coating | Galvanized |
