Trampoline Salta Premium Edition 214x153 cm black
- In Stock
- 400.58€
- Ex Tax: 323.05€
Monthly payment from: 17.50 EUR
- Brand: LTA
- Model: 8719425453613
- Product Code:
- Availability: 8 pcs
- ID: 360473
Fast delivery
| Main | |
| Construction type | Coil spring |
| External diameter | 153 X 214 cm |
| Fastener type | Zipper |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame material | Steel |
| Height | 2350 mm |
| Maximum user weight | 100 kg |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Number of poles | 8 |
| Number of springs | 48 |
| Padding material | PVC |
| Placement supported | Outdoor |
| product colour | Black |
| product type | Above ground trampoline |
| Safety net | Yes |
| Safety padding cover | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Spring length | 16.5 cm |
| Surface coloration | Monotone |
| Target audience | Children |
| Top rail coating | Galvanized |
