Basketball backboard - Salta Guard (5136)
- In Stock
- 219.43€
- Ex Tax: 176.96€
Monthly payment from: 9.59 EUR
- Brand: LTA
- Model: 8719425451367
- Product Code: 5136
- Availability: 3 pcs
- ID: 316299
Fast delivery
| Main | |
| Backboard material | Polycarbonate, steel |
| Dimensions of the board | 138 x 86 cm |
| Net material | Polypropylene |
| product colour | Transparent, Black |
| Rim diameter | 45 cm |
| Ring material | Steel |
| Type | Basketball backboard |
| weatherproof | Yes |
| weight | 30 kg |
