Basketball basket - Salta Forward (5132)
- In Stock
- 140.79€
- Ex Tax: 113.54€
- Brand: LTA
- Model: 8719425451329
- Product Code: 5132
- Availability: 16 pcs
- ID: 316298
Fast delivery
| Main | |
| Backboard material | Polyethylene, HDPE |
| Dimensions of the board | 108 x 71 cm |
| Height (max) | 362 cm |
| Height (min) | 287 cm |
| height adjustment | Yes |
| Pole material | Steel |
| product colour | Black, Green |
| Rim diameter | 45 cm |
| Rim height (max.) | 305 cm |
| Rim height (min.) | 230 cm |
| Ring material | Steel |
| Stand depth | 111 cm |
| Stand width | 70 cm |
| Transport wheels | Yes |
| Type | Basketball basket |
| weatherproof | Yes |
| weight | 21 kg |
