JULBO FASTER sunglasses, size L, Black
- In Stock
- 148.79€
- Ex Tax: 119.99€
- Brand: JLB
- Model: 3660576783089
- Product Code: 1047468
- Availability: 8 pcs
- ID: 398232
Fast delivery
| Main | |
| Best uses | Universal |
| Bridge width | 14 mm |
| Frame colour | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame width | 126 mm |
| Inner colour | Black |
| Lens colour | Black |
| Lens Width | 135 mm |
| Light transmission | 12% - 87% |
| quantity | 1 |
| Recommended gender | Unisex |
| Size (S/M/L) | L |
| Temple colour | Black |
| Temple length | 133 mm |
| Type | Multi-sport glasses |
| Warnings | During use, the goggles should be carefully fitted to ensure full eye protection., Protect from overheating. Store glasses at room temperature., Avoid strong impacts, which can damage the glasses and reduce their protective effectiveness. |
| weight | 25 g |
