JULBO DENSITY sunglasses, size L, pink
- In Stock
- 94.10€
- Ex Tax: 75.89€
- Brand: JLB
- Model: 3660576941267
- Product Code: 820469
- Availability: 4 pcs
- ID: 398228
Fast delivery
| Main | |
| Best uses | Universal |
| Bridge width | 15 mm |
| Frame colour | Transparent, Pink |
| Frame material | Plastic |
| Frame width | 148 mm |
| Inner colour | Grey |
| Lens colour | Pink |
| Lens Width | 135 mm |
| Light transmission | 12% |
| quantity | 1 |
| Recommended gender | Unisex |
| Size (S/M/L) | L |
| Temple colour | Transparent |
| Temple length | 138 mm |
| Type | Multi-sport glasses |
| Warnings | Protect from overheating. Store glasses at room temperature., During use, the goggles should be carefully fitted to ensure full eye protection., Avoid strong impacts, which can damage the glasses and reduce their protective effectiveness. |
| weight | 20 g |
