NAVITEL FLOW BL800 Rear bike light with 4K DVR recorder
- In Stock
- 162.76€
- Ex Tax: 131.26€
Monthly payment from: 7.11 EUR
- Brand: NAI
- Model: 8594181746601
- Product Code: FLOW BL800
- Availability: 11 pcs
- ID: 398234
Fast delivery
| Main | |
| Audio recording | Yes |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Charging via USB C | Yes |
| DVR recorder | Yes |
| FPS | 30, 60, 120 |
| FPS/Video resolution | 30/60/120 FPS — 1920×1080 Full HD, 30 FPS — 2560×1440 2K, 30/60/120 FPS — 1280×720 HD, 30 FPS — 3840×2160 4K |
| G-Sensor | Y |
| HDR Technology | Yes |
| Lens viewing angle | 140° |
| Light colour | Red |
| Light output (max) | 90 lm |
| Management via Navitel DVR Centre | Yes |
| Maximum video resolution | 4K 3840x2160 |
| Memory card reader microSD Memory card reader | Yes |
| microphone in | Yes |
| MicroSD card support | Up to 512 GB |
| Mounting kit | Yes |
| Number of cameras | 1 |
| operating time (max) | 10 h |
| Optical sensor | SONY IMX317 STARVIS |
| Overwriting recordings | Yes |
| Power source | 5 V, 2.5 А |
| product colour | Black |
| quantity | 1 |
| Rechargeable battery | Yes |
| Screen | No |
| Stabilisation | EIS, Super EIS |
| Type | Rear lighting |
| Type of lens | 6-layer |
| USB cable | Y |
| Video format | MP4 |
| Video loop recording | Yes |
| Warnings | The product contains batteries that must be disposed of according to local regulations., Avoid direct contact with eyes and skin., Do not leave the product where children have easy access to it. |
| weight | 136 g |
| Wi-Fi band | 802.11 b/g/n 2.4GHz |
| Wi-Fi module | Yes |
