NAVITEL FLOW DL800 4K HDR GPS bicycle dashcam 430lm bicycle light
- In Stock
- 162.76€
- Ex Tax: 131.26€
Monthly payment from: 7.11 EUR
- Brand: NAI
- Model: 8594181746519
- Product Code: FLOW DL800
- Availability: 11 pcs
- ID: 398235
Fast delivery
| Main | |
| Audio recording | Yes |
| Battery capacity | 7000 mAh |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Charging via USB C | Yes |
| Digital speedometer | Yes |
| DVR recorder | Yes |
| FPS | 30, 60, 120 |
| FPS/Video resolution | 30 FPS — 2560×1440 2K, 30 FPS — 3840×2160 4K, 30/60/120 FPS — 1280×720 HD, 30/60/120 FPS — 1920×1080 Full HD |
| G-Sensor | Y |
| HDR Technology | Yes |
| Housing material | Metal |
| Lens viewing angle | 140° |
| Light colour | White |
| Light output (max) | 430 lm |
| Management via Navitel DVR Centre | Yes |
| Maximum video resolution | 4K 3840x2160 |
| Memory card reader microSD Memory card reader | Yes |
| microphone in | Yes |
| MicroSD card support | Up to 512 GB |
| Mounting kit | Yes |
| Number of cameras | 1 |
| operating time (max) | 10,5 h |
| Optical sensor | SONY IMX317 STARVIS |
| Overwriting recordings | Yes |
| Power source | 5 V, 2.5 А |
| product colour | Black |
| quantity | 1 |
| Rechargeable battery | Yes |
| Recommended SD card speed | Class U1/V10 or above |
| Screen | Yes |
| Screen resolution | 286x381 |
| screen size | 2" |
| Stabilisation | EIS, Super EIS |
| Touchscreen | No |
| Type | Video recorder |
| Type of lens | 7-layer |
| USB cable | Y |
| Video format | MP4 |
| Video loop recording | Yes |
| Warnings | The product contains batteries that must be disposed of according to local regulations., Avoid direct contact with eyes and skin., Do not leave the product where children have easy access to it. |
| weight | 206 g |
| Wi-Fi band | 802.11 b/g/n 2.4GHz |
| Wi-Fi module | Yes |
