Topeak MTX TrunkBag EX 2.0 new 2024 (04.2024)
- In Stock
- 55.40€
- Ex Tax: 44.68€
- Brand: TPK
- Model: 4710069709375
- Product Code: T-TT9646B2
- Availability: 4 pcs
- ID: 356970
Fast delivery
| Main | |
| Adjustable shoulder strap | Yes |
| Bottle holder | Yes |
| Capacity | 8 L |
| Closure type | Zipper |
| Depth | 210 mm |
| Handle(s) | Yes |
| Height | 190 mm |
| Material | Polyester |
| Mounting system | QuickTrack MTX |
| Mounting type | Rear |
| Number of side pockets | 2 |
| product colour | Black |
| Reflective elements | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Side pocket type | Mesh pocket |
| Storage compartment | Yes |
| Type | Bicycle bag |
| weight | 760 g |
| Width | 350 mm |
