Topeak MTX TrunkBag EXP 2.0 (with sides) new 2024 (04.2024)
- In Stock
- 69.75€
- Ex Tax: 56.25€
- Brand: TPK
- Model: 4710069709368
- Product Code: T-TT9647B2
- Availability: 3 pcs
- ID: 356969
Fast delivery
| Main | |
| Adjustable shoulder strap | Yes |
| Bottle holder | Yes |
| Capacity | 16.6 L |
| Closure type | Zipper |
| Depth | 250 mm |
| Handle(s) | Yes |
| Height | 215 mm |
| Material | Polyester |
| Mounting system | QuickTrack MTX |
| Mounting type | Rear |
| Number of side pockets | 2 |
| product colour | Black |
| Reflective elements | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Storage compartment | Yes |
| Type | Bicycle bag |
| weight | 1.07 kg |
| Width | 360 mm |
