GoPro HERO13 BLACK action sports camera 27.6 MP 5.3K Ultra HD CMOS 25.4 / 1.9 mm (1 / 1.9") Wi-Fi 121 g
- In Stock
- 332.27€
- Ex Tax: 267.96€
Monthly payment from: 14.51 EUR
- Brand: GOP
- Model: 810116381616
- Product Code: CHDHX-131-RW
- Availability: 62 pcs
- ID: 329989
Fast delivery
| Main | |
| Analog signal format system | NTSC, PAL, SECAM |
| Aspect ratio | 16:9, 8:7, 9:16, 4:3 |
| Audio recording formats | WAV |
| Audio system | stereo |
| AV output | Yes |
| Battery capacity | 1900 mAh |
| Battery included | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Built-in display | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Depth | 33.6 mm |
| Digital Zoom | 2x |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 5.77 cm (2.27") |
| Dustproof | Yes |
| F-number (relative aperture) | 2.5 |
| Fixing screw(s) included | Yes |
| Flip-out screen | No |
| Frequency band | 24/5 GHz |
| GPS (satellite) | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 8525890000 |
| HD type | 5.3K Ultra HD |
| Height | 50.8 mm |
| High Dynamic Range Imaging (HDRI) | Yes |
| Image formats supported | JPG, RAW |
| Image processor | GP2 |
| Image stabilizer | Yes |
| Maximum focal length (35mm film equiv) | 39 mm |
| Maximum frame rate | 240 fps |
| Maximum image resolution | 5599 x 4927 pixels |
| Microphone connectivity | 3.5 mm |
| microphone in | Yes |
| Minimum focal length (35mm film equiv) | 12 mm |
| Mounting buckle | Yes |
| Night mode | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 35 °C |
| Optical sensor size | 25.4 / 1.9 mm (1 / 1.9") |
| package depth | 75 mm |
| package height | 226 mm |
| package weight | 375 g |
| package width | 112 mm |
| Photo mode | Yes |
| product colour | Black |
| Protection features | Waterproof, Freeze resistant |
| Self-timer | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Shockproof | Yes |
| Slow motion | 8x, 4, 2 |
| Smartphone support | Yes |
| storage media | Memory card |
| Time lapse mode | Yes |
| Total megapixels | 27.6 MP |
| Touchscreen | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| Video formats supported | MP4, H.265 |
| Voice control | Yes |
| Waterproof up to | 10 m |
| weight | 121 g |
| Weight (including battery) | 154 g |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11b, 802.11g |
| Width | 71.8 mm |
| WiFi | Yes |
