Kije Viking Spider FS Black/red 130 cm
- In Stock
- 80.38€
- Ex Tax: 64.82€
- Brand: VI4
- Model: 5901115787006
- Product Code: 610/22/4961/09/UNI
- Availability: 3 pcs
- ID: 358973
Fast delivery
| Main | |
| Folded length | 35 cm |
| Gender | Unisex |
| Length | 110-130 cm |
| Lightweight | Yes |
| Material | 80% Carbon Fiber, 20% Glass Fiber |
| product colour | Red, Black |
| Product diameter | 16 mm |
| product type | Trekking Poles |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Set contents | snow plates, classic, tip covers, cover |
| Specific features | 5-section, deformation-resistant, Fast Lock System, EVA foam, fork tip, wrist strap |
| Weight of a single pole | 186 g |
