Viking Bamboo Pro Trekking Poles Brown 135
- In Stock
- 45.62€
- Ex Tax: 36.79€
- Brand: VI4
- Model: 5901115808503
- Product Code: 610/25/3222/8700/UNI
- Availability: 3 pcs
- ID: 358974
Fast delivery
| Main | |
| Additional features | detachable foam glove with Clip-On system, baskets and tip covers included |
| Adjustable grinding | Yes |
| Blade type | carbide tip |
| Folded length | 65 cm |
| Gender | Unisex |
| Handle material | cork, EVA foam |
| Length | 135 cm |
| Light & compact | Yes |
| Material | Aluminum, Bamboo |
| Number of segments | 3 |
| product colour | Bronze, Beige |
| Product diameter | 16 mm |
| product type | Trekking Poles |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Set contents | Two interchangeable soft ground discs |
| weight | 426 g |
