VIKING Kitsune Jr Trekking walking poles for children, 55–90 cm, blue
- In Stock
- 27.49€
- Ex Tax: 22.17€
- Brand: VI4
- Model: 5908234791075
- Product Code: 615/27/0808/1500/UNI
- Availability: 3 pcs
- ID: 398080
Fast delivery
| Main | |
| Best uses | Trekking |
| Construction type | Telescopic |
| Handle material | PP |
| height adjustment | Yes |
| Maximum length | 90 cm |
| Minimum length | 55 cm |
| Number of segments | 3 |
| product colour | Black, Blue |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Shaft material | Aluminium |
| Strap material | Nylon |
| Suitable for | Unisex |
| Tube diameter (max) | 1.6 cm |
| Tube diameter (min) | 1.4 cm |
| weight | 158 g |
