Garmin Forerunner 265S 2.79 cm (1.1") AMOLED 42 mm Digital 360 x 360 pixels Touchscreen Black, Grey Wi-Fi GPS (satellite)
- In Stock
- 495.00€
- Ex Tax: 399.19€
Monthly payment from: 21.62 EUR
- Brand: GAR
- Model: 753759313746
- Product Code: 010-02810-13
- Availability: 5 pcs
- ID: 368951
Fast delivery
| Main | |
| Accelerometer | Yes |
| Alarm clock | Yes |
| ambient light sensor | Yes |
| Band colour | Yellow, Black |
| Band material | Silicone |
| Band size | One Size |
| Battery life | 15 day(s) |
| Battery life (GPS mode) | 24 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Blood oxygen sensor | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in camera | No |
| Calendar | Yes |
| Calories burned | Yes |
| Colour display | Yes |
| Depth | 41.7 mm |
| Display diagonal | 2.79 cm (1.1") |
| display resolution | 360 x 360 pixels |
| Display technology | AMOLED |
| Display type | Digital |
| Distance travelled | Yes |
| electronic compass | Yes |
| Flash memory | 8 GB |
| Galileo | Yes |
| GLONASS | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| gyroscope | Yes |
| Headphone connectivity | Bluetooth |
| Heart rate monitor | Yes |
| Market positioning | Sport watch |
| Mobile network connection | No |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Pedometer | Yes |
| Quality of sleep | Yes |
| Recommended activity | Swimming, Cycling, Yoga, Fitness, Running, Pilates |
| Running dynamics | Yes |
| Shape | Round |
| Stopwatch | Yes |
| Stress monitoring function | Yes |
| Thermometer | Yes |
| Thickness | 1.29 cm |
| Timer | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| USB port | No |
| Watch case colour | Black, Grey |
| Watch case material | Glass Fiber Reinforced Polymer (GFRP) |
| Watch case size | 42 mm |
| Water resistance | 5 ATM |
| Weather display | Yes |
| weight | 39 g |
| Width | 41.7 mm |
| WiFi | Yes |
| Wrist size range | 115 - 178 mm |
