Skatinger Deska SUP Jade Allround 320 x 81 x 15 cm
- In Stock
- 179.79€
- Ex Tax: 144.99€
Monthly payment from: 7.85 EUR
- Brand: SKT
- Model: 6975971260729
- Product Code: Jade
- Availability: 8 pcs
- ID: 401240
Fast delivery
| Main | |
| Backpack | Y |
| Backrest | No |
| Height | 150 mm |
| Length | 3200 mm |
| Maximum user weight | 150 kg |
| Non-slip surface | Yes |
| Number of oars included | 1 |
| Oar(s) included | Yes |
| product colour | Teal |
| Pump | Yes |
| Recommended pressure | 12–15 PSI |
| Repair patch included | Yes |
| Safety cable | Yes |
| Thickness after inflation | 15 cm |
| Type | Stand Up Paddleboard (SUP) |
| Warnings | Always use a life jacket when using the board., Use pumps in accordance with the manufacturer's recommendations to avoid over inflating, which can damage the board., Do not use near sharp objects to prevent punctures. |
| weight | 8.8 kg |
| Width | 810 mm |
