Skatinger Deska SUP Prana light bule 350 x 89 x 15 cm Yoga
- In Stock
- 233.59€
- Ex Tax: 188.38€
Monthly payment from: 10.20 EUR
- Brand: SKT
- Model: 6975971260194
- Product Code: Prana light bule
- Availability: 9 pcs
- ID: 401241
Fast delivery
| Main | |
| Backpack | Y |
| Backrest | No |
| Height | 150 mm |
| Length | 3500 mm |
| Manufacturing technology | Drop-stitch |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC), EVA |
| Maximum user weight | 195 kg |
| Non-slip surface | Yes |
| Number of oars included | 1 |
| Oar(s) included | Yes |
| Package type | karton |
| product colour | Blue |
| Pump | Yes |
| PVC density | 2900 GSM |
| Recommended pressure | 12–15 PSI |
| Repair patch included | Yes |
| Safety cable | Yes |
| Thickness after inflation | 15 cm |
| Type | Stand Up Paddleboard (SUP) |
| weight | 9.7 kg |
| Width | 890 mm |
