40V Greenworks trimmer G40LT - 2101507
- In Stock
- 167.44€
- Ex Tax: 135.03€
Monthly payment from: 7.31 EUR
- Brand: GRW
- Model: 6952909015453
- Product Code: 1301507
- Availability: 1 pcs
- ID: 345749
Fast delivery
| Main | |
| Additional handle | Y |
| Battery pack | No |
| battery voltage | 40 V |
| Blade diameter | 25 cm |
| Charger | No |
| Cordless | Yes |
| Cutting diameter (max) | 40 cm |
| Folding design | Yes |
| Head type | Blade & nylon line |
| Line diameter | 2 mm |
| Maximum spin speed | 5300 RPM |
| Motor type | Brushless |
| Power source | Battery |
| product colour | Green |
| Safety switch | Yes |
| weight | 5.5 kg |
