Hedge trimmer - Makita DUH607Z
- In Stock
- 133.24€
- Ex Tax: 107.45€
- Brand: MAK
- Model: 088381777247
- Product Code: DUH607Z
- Availability: 1 pcs
- ID: 356506
Fast delivery
| Main | |
| Battery pack | No |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| battery voltage | 18 V |
| Blade tooth spacing | 2.8 cm |
| Carrying case | No |
| Charger | No |
| Cutting rate | 2700 RPM |
| Cutting thickness (max) | 1.5 cm |
| Height | 188 mm |
| Length | 1029 mm |
| Maximum cutting length | 60 cm |
| Maximum power | 250 W |
| Motor type | Brushless |
| Noise level | 86 dB |
| Power source | Battery |
| Set contents | Blade guard, Cutting blade 600 mm, Cordless hedge trimmer, Manual, Warranty card |
| Warnings | Dispose of batteries in accordance with local regulations., Do not charge near flammable materials. |
| weight | 3.1 kg |
| Width | 209 mm |
