Dreame A2 2000 Robotic lawn mower Battery Black, Grey
- In Stock
- 1,300.64€
- Ex Tax: 1,048.90€
Monthly payment from: 56.82 EUR
- Brand: RMA
- Model: 6979054370145
- Product Code: MXXA8202
- Availability: 3 pcs
- ID: 401228
Fast delivery
| Main | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Alarm function | Yes |
| Automatic base station return | Yes |
| Battery capacity | 5 Ah |
| Battery included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| battery voltage | 18 V |
| Battery weight | 520 g |
| Bluetooth | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Charging current | 3 A |
| Charging time | 1.05 h |
| Country of origin | China |
| Cutting clearance adjustment | Yes |
| Cutting system | Rotary blades |
| Cutting width | 22 cm |
| Depth | 643 mm |
| Display type | LCD |
| Drive type | Rear wheel drive |
| Easy to use | Yes |
| Edge cutting function | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| Grass catcher | No |
| Grass collecting volume | 0 L |
| Height | 261 mm |
| International Protection (IP) code | IPX6 |
| Manual | Yes |
| Maximum cutting height | 7 cm |
| Maximum lawn area | 2000 m² |
| Minimum cutting height | 3 cm |
| Mulching function | Yes |
| Multi-Zone capability | Yes |
| Navigation type | LiDAR |
| Noise level | 55 dB |
| Number of wheels | 2 wheel(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Power adapter included | Yes |
| Power source | Battery |
| product colour | Black, Grey |
| Protection features | Waterproof |
| Rain sensor | Yes |
| Replacement blades | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Sound pressure level | 46 dB |
| storage temperature (T-T) | -10 - 35 °C |
| Suitable for slope up to | 26.5°, 50% |
| Type | Robotic lawn mower |
| Warranty period | 2 year(s) |
| weatherproof | Yes |
| weight | 16.3 kg |
| Width | 436.5 mm |
| WiFi | Yes |
