Aiwa BBTU-400BK portable stereo system Analog & digital 6 W FM Black MP3 playback
- In Stock
- 75.38€
- Ex Tax: 60.79€
- Brand: AWA
- Model: 8435256898422
- Product Code: BBTU-400BK
- Availability: 13 pcs
- ID: 399236
Fast delivery
| Main | |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 110 - 230 V |
| Alarm clock | Yes |
| AUX in | Yes |
| backlight colour | White |
| Backlight display | Yes |
| Batteries included | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Built-in display | Yes |
| Cables included | AC |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Cassette deck | No |
| Clock function | Yes |
| Compatible battery sizes | UM-2 |
| Control type | Buttons |
| DC input voltage | 9 V |
| Depth | 220 mm |
| Disc loading type | Top |
| Disc types supported | CD-RW, CD-R, CD |
| Display type | LCD |
| FM preset stations | 40 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Headphone out | Yes |
| headphone outputs | 1 |
| Height | 128 mm |
| Manual | Yes |
| MP3 playback | Yes |
| Number of batteries supported | 6 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| optical drive type | Player |
| package depth | 220 mm |
| package height | 130 mm |
| package width | 260 mm |
| Power source | AC/Battery |
| product colour | Black |
| quantity | 1 |
| RMS rated power | 6 W |
| Sleep timer | Yes |
| Supported radio bands | FM |
| Tuner type | Analog & digital |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB direct playback | Yes |
| Volume control | Buttons |
| weight | 1.2 kg |
| Width | 260 mm |
