Kali Audio LP-UNF-WH - a pair of Bluetooth monitor speakers (white)
- In Stock
- 308.51€
- Ex Tax: 248.80€
Monthly payment from: 13.48 EUR
- Brand: KLD
- Model: 860011894421
- Product Code: LP-UNF WH
- Availability: 5 pcs
- ID: 397764
Fast delivery
| Main | |
| Bit depth | 24 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Built-in display | No |
| Crossover frequency | 1900 Hz |
| Depth | 186 mm |
| Frequency range | 39 - 25000 Hz |
| Height | 254 mm |
| max SPL | 103 dB |
| Number of drivers | 2 |
| Number of speakers | 2 |
| On/off button | Yes |
| Package contents | Power cable, Power supply, Speaker x 2, Connection cable x 1 |
| product colour | White |
| RCA input | 2 |
| RMS rated power | 160 W |
| Sample rate | 48 kHz |
| TRS 1/4" (6.35 mm) input | 2 |
| Tweeter | Yes |
| Tweeter diameter (imperial) | 2.54 cm (1") |
| weight | 3 kg x 1, 3.2 kg x 1 |
| Width | 164 mm |
| Woofer | Yes |
| Woofer diameter (imperial) | 11.4 cm (4.5") |
