Yamaha HS8S subwoofer Black 150 W
- In Stock
- 555.47€
- Ex Tax: 447.96€
Monthly payment from: 24.26 EUR
- Brand: YAM
- Model: 4957812533157
- Product Code: HS8S
- Availability: 3 pcs
- ID: 322496
Fast delivery
| Main | |
| Bass reflex | Yes |
| Material | MDF |
| Number of subwoofers | 1 |
| Power consumption (typical) | 70 W |
| product colour | Black |
| Subwoofer depth | 38.9 cm |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 20.3 cm (8") |
| Subwoofer frequency range | 22 - 160 Hz |
| Subwoofer height | 35 cm |
| Subwoofer RMS power | 150 W |
| Subwoofer weight | 12.5 kg |
| Subwoofer width | 30 cm |
| XLR in | Yes |
