Microsoft Xbox Elite Wireless Series 2 – Core Black, White Bluetooth/USB Gamepad Analogue / Digital PC, Xbox One
- In Stock
- 134.76€
- Ex Tax: 108.68€
- Brand: MI1
- Model: 889842717075
- Product Code: 4IK00002
- Availability: 2 pcs
- ID: 344389
Fast delivery
| Main | |
| battery life (max) | 40 h |
| Battery type | Built-in |
| Cables included | USB Type-C |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Detachable cable | Yes |
| Device interface | Bluetooth/USB |
| device type | Gamepad |
| Ergonomic grip | Yes |
| Gaming control function buttons | D-pad |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Gaming platforms supported | PC, Xbox One |
| package depth | 178 mm |
| package height | 72 mm |
| Package type | Box |
| package weight | 535 g |
| package width | 177 mm |
| Power source | Battery |
| product colour | White, Black |
| Reflex vibration | Yes |
| Rubber grips | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| weight | 345 g |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1, Windows 8, Windows 11 |
