Valve Steam Deck OLED 512GB
- In Stock
- 832.28€
- Ex Tax: 671.19€
Monthly payment from: 36.36 EUR
- Brand: VAL
- Model: 814585022278
- Product Code: VST-OLED-512GB
- Availability: 17 pcs
- ID: 402340
Fast delivery
| Main | |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Built-in memory capacity | 512 GB |
| Card reader integrated | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| DCI-P3 coverage | 110% |
| Depth | 49 mm |
| Display | OLED |
| display brightness | 600 cd/m² |
| Display diagonal | 18.8 cm (7.4") |
| display resolution | 1280 x 800 pixels |
| Gaming control function buttons | Power button, View button, D-pad, Menu button |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Height | 117 mm |
| Maximum refresh rate | 90 Hz |
| product colour | Black |
| Storage media type | SSD |
| Touchscreen | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB port | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| weight | 640 g |
| Wi-Fi standards | 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11a, Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Width | 298 mm |
| WiFi | Yes |
