TV Set|SONY|55"|4K/Smart|3840x2160|Wireless LAN|Bluetooth|Google TV|KD55X85LAEP
- In Stock
- 1 011.46€
- Ex Tax: 815.69€
Monthly payment from: 44.18 EUR
- Brand: Sony
- Model: 4548736151024
- Product Code: KD55X85LAEP
- Availability: 5 pcs
- ID: 338250
Fast delivery
55" , 4K/Smart , 139cm , Form factor 16:9 , Resolution 3840x2160 , 4xHDMI , 1xAudio-Out , 1xHeadphones jack , 1xRJ45 , 1xRF-In , Refresh rate 100 Hz , Speakers , Speaker Output 10W + 10W , Wireless LAN , Bluetooth , TV OS Google TV , 300 mm x 300 mm , Energy efficiency class F
| Main | |
| 300 mm x 300 mm | Yes |
| Audio-Out | 1 |
| Bluetooth | Yes |
| Category Code | TVP |
| Depth | 336 mm |
| Description | X85L Series | Full Array LED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV (Google TV) |
| Energy consumption, standard | 76 kWh/1000h |
| Energy efficiency class | F |
| HDMI | 4 |
| Headphones jack | 1 |
| Height | 784 mm |
| Max resolution | 3840x2160 |
| Refresh rate | 100 Hz |
| RF-In | 1 |
| RJ45 | 1 |
| Screen form factor | 16:9 |
| screen size | 55" |
| Shipping Box Depth | 135 cm |
| Shipping Box Height | 84 cm |
| Shipping Box Weight | 24 kg |
| Shipping Box Width | 16 cm |
| Speaker Output Power | 10W + 10W |
| speakers | Yes |
| Standby consumption | 0.5 Watts |
| TV features | 4K/Smart |
| TV Operating System | Google TV |
| TV screen metric size | 139cm |
| Unit Brutto Volume | 0.1814 cubm |
| Unit Gross Weight | 24 kg |
| Unit Net Weight | 17.4 kg |
| Vendor Homepage | www.sony.com/en-cd/bravia/products/x85l-series |
| Width | 1228 mm |
| Wireless LAN | Yes |
