Turvaline ostukoht
Kojuvedu
Mugav kättesaamine
VETFOOD Flora Care Mini - supplements for dogs and cats - 30pcs
- Laos olemas
- 25.92€
- Maksudeta: 20.90€
- Tootja: VTF
- Mudel: 5903260906073
- Tootekood:
- Saadavus: 8 tk
- ID: 398520
Kiire tarne
| Peamine | |
| Additional features | Gastrointestinal problems, Digestive support |
| Age of the pet | Adult |
| Category | For dog, For cat |
| Crude ash | 1.9% |
| Crude fibres | 45% |
| Dog breed | Small dog breeds |
| Dosage form | Tablet |
| Fat content | 4% |
| Gluten free | Yes |
| kaal | 60 g |
| No artificial colours | Yes |
| Package type | Cardboard |
| Pet specific needs | Acute diarrhea, Stabilization of intestinal bacterial flora , Proper digestion, Prevention of intestinal bacterial overgrowth |
| Preservative free | Y |
| Product category | Vitamins and supplements |
| Protein | 0,7% |
| Size of breed | Mini 2.5 - 5 kg |
| Soy free | Yes |
| Sugar free | Yes |
| Veterinary classification | Dietary supplement |
| Warnings | Avoid contact with eyes, skin and clothing., Do not dispose of in ordinary refuse; observe local regulations for the disposal of medical waste., Keep out of the reach of children. |
| Weight range | 0 g - 200 g |
