CPU COOLER 4U-SP5/ACFRE00158A ARCTIC
- Laos olemas
- 59.47€
- Maksudeta: 47.96€
- Tootja: Arctic
- Mudel: 4895213704656
- Tootekood: ACFRE00158A
- Saadavus: 10 tk
- ID: 399411
Kiire tarne
120 mm , Type Air cooler , Supported processor sockets Socket SP5 , Suitable location Processor , Maximum airflow 81.04 cfm , Airflow 137.69 m³/h , Bearing type Dual ball bearing , Fan speed (max) 3300 RPM , Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C , Colour Aluminium/Black , Number of fans 2 fan(s) , Fins material Aluminium , 10xNumber of heat pipes , Fan connector 4-pin , Thermal Design Power (TDP) 360 W , Weight 1.51 kg
| Peamine | |
| Airflow | 137.69 m³/h |
| Bearing type | Dual ball bearing |
| Cable length | 0.2 m |
| CnCode | 84145925 |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan current | 0.29 A |
| Fan diameter | 120 mm |
| Fan noise level (max) | 45.3 dB |
| Fan speed (max) | 3300 RPM |
| Fan speed (min) | 300 RPM |
| Fan static pressure | 4.35 mmH2O |
| Fan voltage | 12 V |
| Fins material | Aluminium |
| Heat pipes diameter | 6 mm |
| kaal | 1512 g |
| Kategooria kood | COC |
| Kirjeldus | Efficient, reliable, durable and quiet – the demands on server cooling are high. ARCTIC has developed specialised solutions for continuous operation that ensure the reliable performance of servers and workstations. Our fans deliver high performance and set new standards in energy efficiency. |
| Kõrgus | 145 mm |
| Laius | 147 mm |
| Maximum airflow | 81.04 cfm |
| Müüja koduleht | https://www.arctic.de/en/Freezer-4U-SP5/ACFRE00158A |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Number of fins | 62 |
| Number of heat pipes | 10 |
| Package type | Box |
| pakendi kaal | 1558 g |
| pakendi kõrgus | 141 mm |
| pakendi laius | 160 mm |
| pakendi sügavus | 206 mm |
| Rack capacity | 4U |
| Starting voltage | 3.1 V |
| Sügavus | 124 mm |
| Suitable location | Processor |
| Summary | ARCTIC Freezer 4U-SP5 - 4U Server Cooler for AMD SP5. Type: Air cooler, Fan diameter: 12 cm, Airflow: 137.69 m³/h, Bearing type: Dual ball bearing. Width: 147 mm, Depth: 124 mm, Height: 145 mm. Product colour: Aluminium, Black |
| Supported processor sockets | Socket SP5 |
| Thermal Design Power (TDP) | 360 W |
| toote värv | Aluminium/Black |
| Töötemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Type | Air cooler |
| Üksuse kasti kõrgus | 0.16 |
| Üksuse kasti laius | 0.145 |
| Üksuse kasti pikkus | 0.207 |
| Unit Calculated Volume | 0.005386 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.82 kg |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 12 |
