CPU COOLER S_MULTI/ACFRE00133B ARCTIC
- Laos olemas
- 59.47€
- Maksudeta: 47.96€
- Tootja: Arctic
- Mudel: 4895213704960
- Tootekood: ACFRE00133B
- Saadavus: 1 tk
- ID: 399410
Kiire tarne
120 mm , Type Air cooler , Supported processor sockets LGA 4189/LGA 4677 (Socket E)/LGA 4710 (Socket E2)/Socket sTRX4/Socket sWRX8/Socket TR4/Socket TR5/SP6 , Suitable location Processor , Maximum airflow 71.9 cfm , Airflow 122.16 m³/h , Bearing type Dual ball bearing , Fan speed (max) 2300 RPM , Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C , Colour Aluminium/Black , Number of fans 2 fan(s) , Fins material Aluminium , 8xNumber of heat pipes , Fan connector 4-pin , Thermal Design Power (TDP) 350 W , Weight 1.27 kg
| Peamine | |
| Airflow | 122.16 m³/h |
| Bearing type | Dual ball bearing |
| Cable length | 0.2 m |
| CnCode | 84145925 |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan current | 0.12 A |
| Fan diameter | 120 mm |
| Fan noise level (max) | 40 dB |
| Fan speed (max) | 2300 RPM |
| Fan speed (min) | 400 RPM |
| Fan static pressure | 3.3 mmH2O |
| Fan voltage | 12 V |
| Fins material | Aluminium |
| Heat pipes diameter | 6 mm |
| kaal | 1275 g |
| Kategooria kood | COC |
| Kirjeldus | Efficient, reliable, durable and quiet – the demands on server cooling are high. ARCTIC has developed specialised solutions for continuous operation that ensure the reliable performance of servers and workstations. Our fans deliver high performance and set new standards in energy efficiency. |
| Kõrgus | 145 mm |
| Laius | 156 mm |
| Maximum airflow | 71.9 cfm |
| Müüja koduleht | https://www.arctic.de/en/Freezer-4U-M-Rev.-2/ACFRE00133B |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Number of fins | 57 |
| Number of heat pipes | 8 |
| Package type | Box |
| pakendi kaal | 1548 g |
| pakendi kõrgus | 141 mm |
| pakendi laius | 160 mm |
| pakendi sügavus | 211 mm |
| Rack capacity | 4U |
| Starting voltage | 8 V |
| Sügavus | 124 mm |
| Suitable location | Processor |
| Summary | ARCTIC Freezer 4U-M Rev. 2 - 4U Server Cooler for AMD, Intel. Type: Air cooler, Fan diameter: 12 cm, Airflow: 122.16 m³/h, Bearing type: Dual ball bearing. Width: 156 mm, Depth: 124 mm, Height: 145 mm. Product colour: Aluminium, Black |
| Supported processor sockets | LGA 4189/LGA 4677 (Socket E)/LGA 4710 (Socket E2)/Socket sTRX4/Socket sWRX8/Socket TR4/Socket TR5/SP6 |
| Thermal Design Power (TDP) | 350 W |
| toote värv | Aluminium/Black |
| Töötemperatuur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Type | Air cooler |
| Üksuse kasti kõrgus | 0.16 |
| Üksuse kasti laius | 0.14 |
| Üksuse kasti pikkus | 0.21 |
| Unit Calculated Volume | 0.004704 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.56 kg |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
