SALE OUT. Fractal Design | Core 1000 USB 3.0 | Black | Micro ATX | DAMAGED PACKAGING, BENT ON THE SIDE | Power supply included No
- Laos olemas
- 38.95€
- Maksudeta: 31.41€
- Tootja: Fractal Design
- Mudel: 2000000505589
- Tootekood: FD-CA-CORE-1000-USB3-BLSO
- Saadavus: 1 tk
- ID: 392568
Kiire tarne
| Brutokaal | 5.414 |
| Tootja toote nimi | Core 1000 USB 3.0 |
| Cooling | |
| Front fans installed | 1x 120 mm |
| Rear fans installed | 1x 92 mm |
| Side fans installed | 1x 120 mm |
| Disain | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Cooling type | Front: 1 - 120mm fan (included is a hydraulic bearing 120mm Silent Series R2 fan, 1200 RPM speed)Rear: 1 - 92mm fan (not included)Side: 1 - 120mm fan (not included) |
| Maximum CPU cooler height | 14.8 |
| Maximum graphics card length | 35 |
| Number of 3.5" bays | 2 |
| Number of expansion slots | 4 |
| Side window | No |
| Supported motherboard form factors | Micro-ATX, Mini-ITX |
| Toote värv | Black |
| Type | PC |
| Vormitegur | Micro ATX |
| Ergonomics | |
| Reset button | Yes |
| Packaging data | |
| Manual | Yes |
| Package depth | 41.5 |
| Package height | 47.5 |
| Package weight | 5 |
| Package width | 22.5 |
| Paketi omadused | |
| Brutokõrgus (mm) | 420.00 |
| Brutolaius (mm) | 230.00 |
| Brutosügavus (mm) | 480.00 |
| Maht (m3) | 0.05 |
| Paber/Papp | 1387.00 |
| Pakendi kogus | 1.00 |
| Paleti kogus | 19 |
| Plastist (ilma PET-ita) | 27.00 |
| Sisseehitatud aku | No |
| Taara kaal (kg) | 1.414 |
| WEEE maks | No |
| Portid ja liidesed | |
| Audio input | Yes |
| Audio output | Yes |
| Liides | 1 - USB 3.0 with internal connector1 - USB 2.01 - 3.5mm audio in (mic)1 - 3.5mm audio out (headphone)Power button with LEDHDD LEDReset button |
| USB 2.0 portide kogus | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) A-tüüpi portide arv | 1 |
| Power supply | |
| Power supply included | No |
| Säilitamine | |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5,3.5 |
| Tehnilised detailid | |
| Garantii | 24 |
| Neto kaal | 4.00 |
| Producer | Fractal Design |
| SALE OUT. | Y, Y, Y |
| Saleout | DAMAGED PACKAGING, BENT ON THE SIDE |
| Teised omadused | 2x 5,25 inch bays, with 1x 5,25>3,5 inch converter included2x USB 2.0 and Audio I/O – mounted on side of front panelNo PSU includedM/B compatibility: Mini ITX and Micro ATX4 expansion slots with sleek white painted bracketsSupports graphic card lengths up to 210mm when using both HDD slots in the removable HDD traySupports graphic card lengths up to 350mm when using only the top HDD slot in the removable HDD traySupports CPU coolers with height of 135mm, REFURBISHED |
| Teised omadused | |
| Box contents | Core 1000 USB 3.0 computer caseAccessory boxUser manual |
| Drive bays | 2x 3,5 inch HDD trays or 3x 2,5” SSD - You can mount 1x 3,5” HDD tray and 1x 2,5” SSD at the same time |
| Mõõdud (LxPxK) | Case size (WxHxD): 175x355x420mm with front and top bezel in placeNet weight: 4,1kg |
| Weight & dimensions | |
| Depth | Case size (WxHxD): 175x355x420mm with front and top bezel in placeNet weight: 4,1kg |
| Height | Case size (WxHxD): 175x355x420mm with front and top bezel in placeNet weight: 4,1kg |
| Weight | 4.1 |
| Width | Case size (WxHxD): 175x355x420mm with front and top bezel in placeNet weight: 4,1kg |
