TV Set|SONY|55"|4K/Smart|3840x2160|Wireless LAN|Bluetooth|Google TV|KD55X85LAEP
  • In Stock
  • Brand: Sony
  • Model: 4548736151024
  • Product Code: KD55X85LAEP
  • Availability: 5 pcs
  • ID: 338250
Fast delivery
55" , 4K/Smart , 139cm , Form factor 16:9 , Resolution 3840x2160 , 4xHDMI , 1xAudio-Out , 1xHeadphones jack , 1xRJ45 , 1xRF-In , Refresh rate 100 Hz , Speakers , Speaker Output 10W + 10W , Wireless LAN , Bluetooth , TV OS Google TV , 300 mm x 300 mm , Energy efficiency class F
Main
300 mm x 300 mm Yes
Audio-Out 1
Bluetooth Yes
Category Code TVP
Depth 336 mm
Energy consumption, standard 76 kWh/1000h
Energy efficiency class F
HDMI 4
Headphones jack 1
Height 784 mm
Max resolution 3840x2160
Refresh rate 100 Hz
RF-In 1
RJ45 1
Screen form factor 16:9
screen size 55"
Shipping Box Depth 135 cm
Shipping Box Height 84 cm
Shipping Box Weight 24 kg
Shipping Box Width 16 cm
Speaker Output Power 10W + 10W
speakers Yes
Standby consumption 0.5 Watts
TV features 4K/Smart
TV Operating System Google TV
TV screen metric size 139cm
Unit Brutto Volume 0.1814 cubm
Unit Gross Weight 24 kg
Unit Net Weight 17.4 kg
Vendor Homepage www.sony.com/en-cd/bravia/products/x85l-series
Width 1228 mm